Nincs még nappali krémed? Elmondjuk, miért van rá szükséged!

Biztosan előfordult már, hogy reggel kapkodva dobtuk fel a sminkünket, és már rohantunk is a munkába, majd, mikor beértünk, akkor tűnt fel, hogy az alapozónk nincs rendesen eldolgozva, foltos, csíkos, borzasztó.
Ez az egyik legnagyobb sminkbaki, mégis elkövethetjük figyelmetlenségből, vagy mert egyszerűen nincs elég időnk arra, hogy a sminkelést megelőzően előkészítsük arcbőrünket.

Ha a bőr nem megfelelően hidratált, a felszíne nem egyenletes sajnos, hiába próbálkozunk, nem fogjuk tudni megfelelően elkenni az alapozót.
Lehet csodás színű a rúzsunk, precízen kifestve a szemhéjunk, húzhatunk akármilyen tökéletesen cicás tusvonalat, ha az alapoknál hiba van az összhatás nevetséges lesz.

Nincs még nappali krémed? Elmondjuk, miért van rá szükséged!

Nappali krémet sminkalapként? Persze!

A nappali krémek multifunkciós varázsszerek, mélyen, kíméletesen hidratálják bőrünket, megóvnak minket napközben a környezeti szennyeződésektől, ha jó minőségűt használunk az nagy százalékban tartalmaz fényvédőt is, így az UV-sugarak káros hatásaitól sem kell tartanunk.

Smink alapként alkalmazva pedig finom, egyenletes, puha arcbőrt kölcsönöznek számunkra, amin könnyedén eloszlathatjuk az alapozót, remek bázist biztosítva ezzel a makeupunknak.

A tápláló antioxidánsok, vitaminok kirobbanó formába hozzák bőrünket, könnyed, légies textúrája miatt nem érezzük, hogy eltömítené pórusainkat, nem kell vele sokat pepecselni sem, hiszen egyből beszívódik.

Jó, jó, de mégis milyet válasszak?

Manapság a boltok polcai roskadásig vannak tele különböző arcápoló termékekkel, a bőség zavarában nem egyszerű választani.

Vásárláskor nyilvánvalóan elsősorban pénztárcánk vastagsága határozza meg, milyen kaliberű krémet viszünk haza, de őszintén szólva, ha bőrünk egészségét helyezzük előtérbe, valamint távlatokban gondolkodunk, nem érdemes spórolni.

Keressünk bőrtípusunkkal kompatibilis, természetes alapanyagokkal teli, bőrbarát, parabén-, és színezékmentes kozmetikumokat.

Ha arcbőrünk fakó, száraz élettelen, semmiképp se várjunk tovább, itt az idő beszerezni egy tuti nappali arckrémet, a szőlőmagolajos termékekkel nem lőhetsz mellé!

Szőlőmagolaj a konyhában és a kozmetikában

A szőlő egy zseniális, multifunckiós gyümölcs, zamatos, vitamindús, és nem utolsó sorban isteni borokat készítenek belőle. A magjából kisajtolt olaj jótékony hatásait pedig, kívül-belül egyaránt élvezhetjük.

Mikor belül gyógyít

A mélyzöld színű, dióra emlékeztető ízű szőlőmag olaj egyre népszerűbb, ínycsiklandó ételek alapját képezi. Többszörösen telítetlen, antioxidánsokban gazdag, sütéshez, főzéshez tökéletes választás!
Omega-3, Omega-6, Omega-9 zsírsavai csökkentik a szívbetegségek kialakulásának kockázatát, kordában tartja a szabad gyököket, növeli a HDL - jó koleszterin - szintjét.

A kellemetlen, csúnya visszerek kialakulására szintén jótékony hatással bír, segít a gyenge vérerek, hajszálerek megerősítésében.

A szőlőmagolaj gyulladásgátló, duzzanatcsillapító tulajdonsággal is rendelkezik, reuma okozta fájdalom ellen kiváló fegyver.

Rengeteg E-vitamint tartalmaz, amely, többek között a sejtmembránt fenyegető sérülések meggátolásáért felel. Élénkíti a vérkeringést, könnyíti az anyagcserét.

Mikor kívül ápol

A szépségipar is felfedezte, előszeretettel alkalmazza alapanyagként a szőlőmagolajat krémekben, masszázsolajban, hajápoló szerekben egyaránt. Összehúzza a tág pórusokat, hidratálja, tonizálja arcbőrünk, élénk, élettel teli arcszínt kölcsönöz.

A pattanások is jobb, ha vigyáznak, a szőlőmagolajban található linolsav gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatása miatt kíméletlenül elbánik a nem kívánt piros foltocskákkal.

Fényvédő tulajdonsága védelmezi arcbőrünk a káros UV-sugaraktól. A zsíros hatású, fénylő arcbőrt is elfelejthetjük, ez az olaj szabályozza a faggyútermelést!

Késlelteti a bőr öregedését, halványítja a májfoltokat, pigmentfoltokat. A kókuszolajhoz, olívaolajhoz hasonlóan a szőlőmagolajat is alkalmazzák hajápolásnál, kiválóan kondicionál, táplál. Ideális a száraz, igénybevett haj hidratálására, ráadásul, mivel könnyebb állagú, mint a többi hasonló tulajdonságokkal rendelkező olaj, nem hagy zsíros, nehéz érzést maga után.

Szeretnél többet olvasni a bőrbarát szépségápolásról? Kattints ide: blog