Csak 5 perc az egész- ne csald el a precíz arctisztítást!
Két fajta nőtípus létezik.
Az egyik, aki reggel hullafáradtan, nagyokat ásítva becsoszog a fürdőszobába, arcán a tegnap este le nem mosott, viszont mostanra elkenődött maszknak ható sminkjével, és örül, ha ki tudja tapogatni a lúgos szappant, amivel módszeresen próbálja ledörzsölni az elkenődött szemhéjfestéket, lefolyt spirálcsíkokat, foltokban megmaradt alapozót.
Nekik a reggeli és esti szépségápolási rituálé inkább nyűg, mintsem a megújulás élménye. Ezt a bőr rendszerint meg is bosszulja, pedig, ha egyszer rátalálnának azokra a kozmetikumokra, amik látványosan csodát tesznek, kíméletesen, egyszerűen tisztítanak, valószínűleg nem kínoznák tovább arcbőrüket.
Itt érkeztünk el a második típushoz, a szeánsz-királynőkhöz.
Ők talán kissé túlzásba is esnek, de az egészen biztos, hogy pontosan tisztában vannak az összes kozmetikai termék használatával, összetevőivel, barátnőiknek mindig remek tanácsokkal szolgálnak, és elképzelhetetlennek tartják, hogy többlépéses arcápolási-szeánszuk reggel, illetve a nap zárásánál kimaradjon.
Nos, a szélsőségeket lehetőleg kerüljük, ne legyünk elvakult szépség-fanatikusok, de minden esetben ügyeljünk bőrünk egészségére, ápoltságára, ne hanyagoljuk el azt.
Mindössze pár jó minőségű, bőrbarát, SLS-mentes arcápoló szerre van szükségünk, hogy bőrünk üde, friss, ragyogó lehessen.
Az arctej használata és a tonizálás két egyszerű, kevés energiabefektetést igénylő mozzanata bőrápolásnak, de hozzájárulnak a tiszta, hidratált, egészséges arcbőr eléréséhez.
Tejben-vajban
Ismerkedés az arctejjel
Ugye, már nem kell hangsúlyoznom, hogy az egész éjszaka fent maradt smink, milyen rossz hatással van bőrünk egészségére, eltömíti a pórusokat, pattanásokat okoz, zsírossá, ápolatlanná teszi a bőrt?
Igen, igen, előfordulhat nagyon ritkán, hogy éppen élni sincs erőnk, nemhogy a sminkünk megfelelő eltávolításával foglalkozni, és csak fáradtan bezuhanunk az ágyba, azonban, ha ezt gyakran eljátsszuk rövid időn belül megmutatkoznak majd a negatív hatásai.
Az arctej egy mesés szer, finoman, puhán ápol, de erőteljesen hidratál és kíméletlenül tünteti el a baktériumokat, szennyeződéseket a legmélyebb pórusokból is.
Arctejek közül is a parabénmentes, színezékmentes, hipoallergén készítményeket részesítsük előnyben!
Sima arcmosásra, vagy sminkeltávolításra tökéletesen alkalmas, viszont figyeljünk, hogy a használata után alaposan öblítsük le, majd tonizáljuk a bőrt!
Kerüld az alkoholt!
Természetesen nem a szombat este baráti társaságban felhörpintett egy pohár rozéról beszélünk.
Biztosan volt pár rossz tapasztalatotok minősíthetetlen tonikokkal, amelyek csípték, szárították a bőrt, esetleg használat után piros foltokat eredményeztek arcunkon.
Ez az alkoholtartalmuk miatt történhetett.
Az ilyen típusokban gyakran mentát is használnak alapanyagként, ami szintén kellemetlen, bizsergető érzést vált ki.
A tonik fő szerepe, hogy miután este megszabadultunk a sminkünktől, kellően letisztítottuk arcunkat arctejjel, segítsen visszaállítani bőrünk természetes pH-értékét.
Ne engedje kiszáradni a bőrt, ne okozzon irritációt, húzza össze a kitágult pórusokat. Tonizálás után használjunk bőrtípusunknak megfelelő arckrémet!
Zsálya, minden mennyiségben!
Szerencsére, ahogy a természetes, bio kozmetikai szereket felkapja a szépségipar, úgy egyre több gyógynövényes készítménnyel találkozhatunk drogériák polcain, vagy webshopokban.
A zsálya egy borzasztó sokrétűen felhasználható, univerzális gyógynövény, már az ókorban is nagy becsben tartották, latin neve, Salvia, is annyit tesz: gyógyítani.
Gyulladáscsökkentő, emésztést segítő, görcsoldó és még sorolhatnám a pozitív tulajdonságait, a bőrgyógyászat, szépségipar azonban korpásodásgátló, bőrvédő, tisztító, baktericid hatásai miatt kedveli főleg.
A zsályás arctonikok bőrkondicionáló, bőrnyugtató, vízmegkötő hatásúak, normalizálják a faggyútermelést, rugalmas, feszes bőrt varázsolnak.